Category: » Zapowiedzi - Kino Bajka
Polityka prywatności dla użytkowników serwisu internetowego Kina Bajka w Lublinie, działającego pod domenami: http://kinobajka.nazwa.pl, http://kinobajka.info, http://kinobajka.pl
Kler

7 uczuć

W kinie Bajka od 12 października 2018 r.

Strach, złość, smutek, radość, wstręt, zazdrość, wstyd. Adaś Miauczyński powraca do czasów swojego dzieciństwa, kiedy – jak większość z nas – miał spory problem z nazywaniem towarzyszących mu wtedy emocji. Aby poprawić jakość swego dorosłego już życia, postanawia powrócić do tamtego nie do końca – jak się okazuje – beztroskiego okresu, by nauczyć się przeżywania siedmiu podstawowych uczuć. Ta ekstremalnie nieprzewidywalna podróż do przeszłości obfituje w szereg przezabawnych, wręcz komicznych sytuacji, ale niesie za sobą również moc wzruszeń i refleksji.

Czytaj więcej >>

Uwolnij mnie

W kinie Bajka od 19 października 2018 r.

„Uwolnij mnie”, to wstrząsająca historia walki egzorcystów o każdą udręczoną duszę. To fascynujące spojrzenie na wysiłki kapłanów na Sycylii, próbujących nadążyć za rosnącym globalnym zapotrzebowaniem na egzorcyzmy kościelne. Włoski film dokumentalny „Uwolnij mnie” ukazuje niezwykłą pracę egzorcystów z osobami dręczonymi duchowo. To opowieść o praktyce egzorcyzmów i ludzkich problemach życia codziennego: kontrasty między tradycjami antycznymi, a nowoczesnymi nawykami, między sacrum i profanum, spotykają się w tym zdumiewającym dokumencie. Film otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu w konkursie „Horyzonty” na festiwalu w Wenecji, oraz nagrodę, dla najlepszego filmu i reżyserię Włoskiej Akademii Filmów Dokumentalnych.

Czytaj więcej >>

I odpuść nam nasze długi

W kinie Bajka od 26 października 2018 r.

„I odpuść nam nasze długi” to pierwsza najnowsza włoska produkcja Netflixa. Drugoplanową rolę zagrał w niej nie kto inny, jak Jerzy Stuhr, a także Agnieszka Żulewska.  „I odpuść nam nasze winy” opowie o pracy włoskich komorników, którzy mają swoje metody (często niekonwencjonalne) na odzyskanie długów.  W filmie poznamy historię Guido, który pracuje jako magazynier. Guido traci pracę, popada w długi i dość szybko trafiają do niego komornicy. Dostaje szansę, żeby odpracować swoje zobowiązania – rozpoczyna pracę dla komorników, za darmo, dopóki nie wyzeruje swojego długu. Jego partnerem i nauczycielem fachu zostaje Franco. Wspólnie starają się odzyskiwać należności od ludzi, którzy mają pieniądze, ale mają też w poważaniu wierzycieli, oraz od tych, którzy nie mają już absolutnie nic wartościowego, co interesowałoby wierzyciela.

Czytaj więcej >>

деньги в кредит наличными заявка на потребительский кредит потребительский кредит без справок срочный кредит без справок кредит на потребительские нужды оформить заявку на кредит онлайн кредит наличными взять кредит быстро получить онлайн кредит взять кредит наличными без справок